Vyšetření před operací očí

Jak se na vyšetření před laserovou operací očí objednat, jak dlouho trvá a co vše se během něj děje

Na předoperační vyšetření je nutné se telefonicky objednat, provádíme ho v pondělí, úterý a ve čtvrtek v dopoledních hodinách, trvá cca 2 hodiny. Upozorňujeme, že 7 dní před vyšetřením a 7 dní před operací není možné nosit kontaktní čočky, neboť se tím může měnit zakřivení rohovky, takže by mohl být negativně ovlivněn i samotný výkon.
Dále prosíme pacienty, aby v den vyšetření nepoužívali parfémy, parfémovanou kosmetiku a líčení v obličejové části (z důvodu možných negativních vlivů na průběh vyšetření).

Co Vás během vyšetření čeká

Na vyšetření vás čeká nejdříve měření na refraktometru (změření dioptrií), na bezkontaktním tonometru (změření očního tlaku). Dále pak měření na speciálním diagnostickém systému pro přední segment oka – Scout /corneal wavefront analyzer/ pro topografii a aberometrii rohovky. Pak následuje podrobné vyšetření lékařem – změření brýlí, stanovení korekce, vyšetření segmentu oka, očního pozadí, změření tloušťky rohovky – pachymetrie

Poté následuje konzultace s lékařem, který Vám vysvětlí princip operace, její průběh i pooperační stav. Také samozřejmě zodpoví všechny vaše případné dotazy.

Oftal kontakt

Navštivte nás na naší oční klinice!

Hledáte více informací? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.