Pro koho je vhodná laserová operace očí

Informace o vhodnosti laserové oční operace

O vhodnosti laserové operace očí rozhoduje lékař na základě předoperační vyšetření. Optimální věk pro laserovou operaci očí je v rozmezí 20-45 let. Samotný zákrok trvá několik vteřin, je bezbolestný a maximálně bezpečný, přičemž ho lze absolvovat na obou očích současně.

Zbavte se dioptrických brýlí a čoček

Laserová operace očí může odstranit nutnost nošení brýlí nebo kontaktních čoček na dálku u pacientů starších 18 let s ustálenou, již nenarůstající vadou. Při jednom sezení je možno většinou bezezbytku odstranit vady od cca 0,75 D do 9 D.

Komu lze laserovou operaci očí provést

Laserovou operaci očí lze rovněž provést u dětí s vysokou dioptrickou vadou či velkým rozdílem dioptrií na jednom a druhém oku /tzv anizometropií/
Zda je pro toho kterého pacienta operace vhodná, rozhodne lékař na základě výsledku důkladného vyšetření před operací. Vyloučí se tak veškeré rizikové faktory, přičemž je rovněž velmi důležité, aby pacient ve vlastním zájmu nezatajil údaje o svém zdravotním stavu.

Pokud operace proběhne ve dvaceti, pak období, kdy nebudete muset nosit brýle, bude trvat zhruba 25 let. A to v období, kdy člověka brýle obtěžují nejvíce, při sportu i mnoha jiných aktivitách. To však určitě neznamená, že zákrok očním laserem je výsadou mladých. Lze ji bez problému podstoupit v každém věku. S každým rokem odkladu se však možná připravujete o rok pohodlí a života bez nutnosti používat brýle anebo čočky.

Pro koho laserová operace očí není vhodná

Lze obecně říci, že laserová operace očí vhodná není pro osoby mladší 18 let, ale hlavně pro pacienty s nestabilizovanou krátkozrakostí, dále pro pacienty tupozraké, se změnami na sítnici, glaukomem, pro těhotné ženy, kojící ženy, pacienty s kardiostimulátorem, dále pro pacienty s keloidně se hojícími jizvami, cukrovkou, revmatickými chorobami, vadou, jež je neovlivnitelná, korekcí, keratokonem (pouze výraznějším, u nižších stupňů keratokonu lze tímto typem laseru naopak zpomalit další progresi onemocnění). Zákrok není vhodný rovněž pro jedince se sníženou tvorbou slz nebo s jinými dalšími závažnějšími očními chorobami.

Oftal kontakt

Navštivte nás na naší oční klinice!

Hledáte více informací? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.