Jak probíhá laserová operace očí

Jak probíhá laserová operace očí

Laserová operace očí se provádí ambulantně, to znamená, že ihned po operaci očí jde pacient domů. Je nutný doprovod a odvoz autem hned po operaci očí. Doporučujeme i domácí asistence druhé osoby po dobu nezbytně nutnou k rekonvalescenci.

Čemu se před laserovou operací očí vyhnout

Klienti budou v rámci předoperačního vyšetření požádáni, aby v den laserové operace očí nepoužívali parfémy, parfémovanou kosmetiku a líčení v obličejové části. Je to z důvodu možných negativních vlivů kosmetiky na průběh operace očí.

Po příchodu na oční kliniku v den operace

Pacient po příchodu na kliniku je informován o průběhu operace, a je mu podrobně vysvětlena pooperační péče včetně užívání všech léčiv
a kapek v domácím prostředí a ošetření očí po operaci.

Průběh operace

Po znecitlivění očí je pacient odveden na operační sál, kde probíhá samotný zákrok. Stačí se řídit pokyny lékaře a celá laserová operace očí je pak záležitostí několika minut, samotné laserování trvá pouze několik málo desítek sekund.

Princip postupu je jednoduchý. Laserový paprsek, řízený počítačem, odstraní povrchovou část rohovky. Tím změní její zakřivení a dioptrická vada oka se tak během laserové operace očí vyrovná.

Po laserové operaci očí

Po laserové operaci jsou oči ošetřeny a pacient je předán doprovodu. Doporučujeme klientům, aby v klidu domova po operaci odpočívali, pokusili se prospat, a využili doznívání působení anestetik. Po jejich odeznění (cca 2-5 hodin po operaci) mohou klienti začít pociťovat mírné pálení čí řezání, podobné přítomnosti cizího tělesa v oku. Všechny tyto nepříjemnosti lze tlumit běžně dostupnými analgetiky. Doporučujeme naší praxí ověřený Korylan (paracetamol + kodein), který působí na všechny bolesti v oblasti hlavy velmi dobře. Lze samozřejmě použít i jiná analgetika, na které je klient zvyklý a zná jejich účinek (Ibalgin, Ataralgin, Tramal, Ibuprofen aj.).

Pooperační bolesti značně sníží ochranný gel, který je do očí aplikován společně s léčebnými kapkami. Potíže nejsou nebezpečné a není zapotřebí se kvůli nim znepokojovat. Po 24-48 hodinách se rohovka většinou zahojí a bolesti odezní. Běžný jevem bývá otok víčka s mírným zarudnutím.

Oftal kontakt

Navštivte nás na naší oční klinice!

Hledáte více informací? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.