No Touch Trans PRK

Laserová operace očí metodou No Touch Trans PRK

Laserová operace očí metodou No Touch Trans PRK je nejbezpečnější metodou, při které probíhá operace očí pomocí nejnovější technologie extrémně rychlého laseru AMARIS německé firmy SCHWIND.

  • Jediná metoda, při které se během operace očí nedotkne po celou dobu nástroj oka
  • Metoda při které se během operace očí nezasahuje do vnitřních struktur oka
  • Výrazné zrychlení zákroku minimalizuje dehydrataci rohovky během operace očí
  • Tato metoda laserové oční operace je nejméně invazivní, je tedy vhodná i u tenčích rohovek
  • Laserová operace očí probíhá bez dotyku, bez bolesti a proto s rychlou rekonvalescencí

Průběh zákroku

Tato nová bezdotyková a nejméně invazivní povrchová metoda laserové operace očí probíhá ve dvou několikasekundových fázích. Nejprve se pomocí laseru s vysokou přesností a pravidelností odstraní povrchová vrstva rohovky (epitel), následně laser na takto dokonale připravené rohovce upraví její zakřivení, čímž se odstraní dioptrická chyba.

Protože laserová operace očí metodou No Touch Trans PRK probíhá bez použití alkoholu či mechanických pomůcek či podtlaku, které traumatizují rohovku, hojení je mnohem rychlejší a bolestivost výrazně zredukovaná.

 

Další výhody této metody

V průběhu bezkontaktní operace nejsou žádná vážná rizika, hojení je rychlé a pooperační komplikace jsou maximálně eliminovány. U ostatních metod mohou nastat následující komplikace, jako je zánět v rohovce, syndrom suchého oka, pokrčení povrchové lamely rohovky (flapu), vrůstání epitelu pod lamelu, které mohou snížit zrakovou ostrost a vyžádat si další léčbu.

Na rohovce po zhojení nezanechá laserová operace očí žádné viditelné stopy, pevnost rohovky je změněna jen v malé míře. Na rozdíl od jiných metod operace očí, kdy povrchová lamela rohovky vytvořená při femtoLasiku, resp. Lasiku, nikdy pevně nepřiroste k rohovce a tím zůstává pevnost rohovky po laserové operaci očí navždy oslabena.

Oftal kontakt

Navštivte nás na naší oční klinice!

Hledáte více informací? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.