Laserová operace očí

Laserová operace očí zaručená metoda jak se zbavit brýlí

Laserové operace očí provádíme již od roku 1996. V tomto specifickém oboru tedy nejsme žádní nováčci. Naše oční klinika používá laserovou technologii a diagnostiku na nejvyšší úrovni. Upřednostňujeme ty nejbezpečnější metody s nejlepší excimerlaserovou technologií bez kontaktu s okem a bez zásahu do vnitřních struktur oka.

Oční vady řešitelné laserovou operací

Odstraňujeme oční vady jako je krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus s možností individualizovaného programu (corneal wavefront analyzer).

Jak samotný laser funguje

Současné technologie používané pro refrakční laserové operace očí jsou směřovány k takzvané individualizované laserové fotoablaci. Dnes víme, že oko kromě dosud známých sferických (krátkozrakost a dalekozrakost) a cylindrických (astigmatismy) refrakčních vad vykazuje ještě řadu dalších, kterým říkáme aberace vyšších řádů. Ty představují zhruba 10-20 % všech vad a jsou zjistitelné poměrně složitými metodami, jako jsou aberometrie a wawefront analýza. Výsledek těchto měření je dnešní technika schopna přenést přímo do laserového přístroje a ten potom provede laserovou ablaci „na míru“ pacientova oka přímo během operace očí. Laserová operace očí prováděna za účelem odstranění refrakčních vad oka využívá úpravu tvaru rohovky oka a tím změnu její optické mohutnosti (lomivosti). Pomocí excimerového laseru dokážeme během laserové operace očí rychle, spolehlivě, bezpečně a bezbolestně odstranit krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus.

Metody používané pro laserové operace očí

Metody, které užíváme pro laserové operace očí jsou velmi přesné a umožňují během operace očí odstranit u nižších dioptrií (cca do – 9 až 10 D sferických a cca 5 D astigmastismu) dioptrickou oční vadu během jediné návštěvy téměř na nulu. Při vyšší dioptrické vadě metoda umožňuje zákrok několikrát zopakovat.

Limity pro odstranění brýlí laserovou operací

Limitující faktor zde tvoří tloušťka rohovky. Tu je možné snížit až o dvě pětiny její původní tloušťky. Případný opakovaný zákrok se provádí nejdříve za 6 až 12 měsíců a je bezplatný.

Pro koho je laserová operace očí vhodná

O vhodnosti laserové operace očí rozhoduje lékař na základně důsledného předoperačního vyšetření. Nejčastěji se operace provádí u klientů v rozmezí 20-45 let, věk však není hlavním limitem.

Jak probíhá vyšetření před laserovou operací

Na vyšetření se můžete nezávazně objednat buď pomocí našeho kontaktního formuláře, nebo telefonicky. Během předoperačního vyšetření se provádí měření dioptrií, očního tlaku a za pomocí speciálního přístroje také diagnostika předního segmentu oka. Následuje vyšetření a konzultace s lékařem. Vyšetření je zcela bezbolestné.

Jak laserová operace očí probíhá

Samotný zákrok zabere jen pár minut. Samozřejmostí je předoperační příprava. Operaci provádíme ambulantně za použití lokálních anestetik, pro klienta se jedná
o rychlý a bezbolestný zákrok.

Po laserové operaci očí

Jak dlouhá je rekonvalescence po operaci očí laserem, kdy se klient může vrátit do práce a v jaký režim je dobré zavést, pro maximální výsledek operace, to a mnoho dalších tipů jsme pro Vás shrnuli s pomocí očního lékaře.

Metody laserových očních operací

Laserová operace očí je obecný název pro operace očí s použitím laserového přístroje. Existuje hned několik metod pro laserové operace očí. Shrnuli jsme je pro Váš přehled.

Laserová operace očí a její bezpečnost

Laserová operace očí je léty ověřená a hlavně bezpečná metoda. Kombinace špičkové technologie a týmu odborných lékařů zaručí perfektní výsledek s minimálním rizikem.

Náš laser

Excimerový laser AMARIS německé firmy Schwind se vyznačuje parametry, které mu dávají špičkovou úroveň. Přečtěte si o něm více informací.

Mýty o laserové oční operaci

Sepsali jsme pro Vás odpovědi na nejčastější mýty, které se tradují o laserové operaci očí.

Zbavte se brýlí!

Chcete se zbavit brýlí, ale pořád ještě váháte? Objednejte se na nezávaznou konzultaci. Náš lékař Vám provede kompletní vyšetření, navrhne ideální možnost řešení a zodpoví Vám všechny Vaše dotazy.

Oftal kontakt

Navštivte nás na naší oční klinice!

Hledáte více informací ohledně laserové operace očí, její vhodnosti pro Vás, léčby šedého zákalu, nebo se chcete rovnou objednat na nezávaznou konzultaci Vašeho problému? Rádi Vás uvidíme na naší klinice!