Operace víček

Proč se operace víček provádí

Jedná se o plastickou operaci víček, která omladí váš vzhled o 5 až
15 let. Zákrok má nejen estetické dopady, ale přináší i zlepšení vidění a rozšíření zorného pole. Provádí se u pokleslých víček, která brání jasnému vidění. Většinou je příčinou stárnutí kůže a ztráta její elasticity. Dochází k převisům kůže, často s prolabujícím tukem. Operace očních víček se provádí převážně na horních víčkách, může být však provedena i na víčkách dolních.
O nejvhodnějším řešení a možnostech operace se můžete poradit při konzultaci s lékařem – specialistou na plastickou oční chirurgii.

Proč se do péče svěřit přímo očnímu chirurgovi

V oční klinice Oftal tento zákrok provádí oční chirurg, což přináší pacientovi řadu nesporných výhod.

  • Oční chirurg má důkladnější znalost problematiky a skladby očních víček než klasický plastický chirurg
  • Oční chirurg dokáže pečlivým vyšetřením předem minimalizovat případná rizika v souvislosti s neobvyklými komplikacemi.
  • Oční chirurg je schopen ihned reagovat a ošetřit tkáně oka, které plastický chirurg nemá možnost řešit sám (např. eroze rohovky, poškození zevních očních svalů, poškození slzných odvodných cest).
  • Oční chirurg lépe stanoví vhodnou dobu zákroku a může provést operaci obou očí najednou.

Každý člověk je jiný, tato metoda může někomu pomoci, jinému by mohla naopak způsobit problémy. Je důležité dívat se na tuto problematiku
i z pohledu dalších aspektů: věk, pohlaví (operace provádíme ženám i mužům), celkový zdravotní stav, chronická oční onemocnění, syndrom suchého oka, problematika onemocnění štítné žlázy a jiné endokrinní poruchy.
Kosmetickou operaci víček je třeba provést až při opravdovém kosmeticky viditelném převisu.

Důležité jsou i pooperační pravidelné kontroly. Zajistíme dlouhodobé léčení pomocí přírodních preparátů a výplní, které prodlouží efekt klasické operace, doporučíme vhodnou kosmetiku k dalšímu užívání.

Co je důležité vědět před operací

Pokud pacient užívá dlouhodobě léky ovlivňující krevní srážlivost (Anopyrin, Warfarin, Lawarin…) je nutné po poradě s Vaším praktickým lékařem léky před operací asi týden vysadit. Stejně tak u pacientů s koagulačními poruchami je nutná konzultace s Vaším ošetřujícím lékařem.

Jak plastika víček probíhá

Operace očních víček probíhá v  lokálním znecitlivění speciálními anestetiky snižujícími krvácení. Oční chirurg odstraní přebytečnou kůži. Následně je rána sešita netraumatickým šitím a přelepena. Po zákroku odchází pacient se svým doprovodem domů.