Chirurgické odstranění jizev

Nepříjemný důsledkem většiny operací jsou nevzhledné jizvy. Ačkoli možnosti plastické chirurgie jsou už dnes velmi rozsáhlé a stopy po zásazích do těla už nejsou zdaleka tak patrné jako v dřívějších dobách, zcela bez patrných pozůstatků chirurgického zákroku zůstanete málokdy.
Kromě operačních příčin mají jizvy často původ i v různých kožních chorobách či poranění. Moderní plastická chirurgie se však dokáže postarat o odstraňování jizev či přinejmenším ošetření jizev vedoucí k jejich menší viditelnosti a nevzhlednosti.

Léčba jizev je závislá především na čase od poranění či operačního zákroku. Čím staršího je jizva původu, tím nenápadnější bude, protože jizva postupně vybledne a rána se zacelí. V prvních měsících je možné hojení jizev podporovat používáním různých mastí a gelů určených k urychlení hojení. Během prvních šesti měsíců (respektive dvanácti – podle místa na těle) není vhodné jizvu odstraňovat operativně či laserem.

Předtím než se rozhodnete podstoupit zákrok korekce jizev, je třeba abyste věděli, že úplně odstranění jizvy bez viditelných stop není možné.
Chirurgické odstranění jizvy znamená její vyříznutí a nová úprava rány, která je provedena lépe než původní a zajištění správného hojení.
Tímto zákrokem tedy samozřejmě vznikne jizva nová, která však může tvořit lepší estetický dojem. Zákrok však z těchto důvodů není vhodný pro každého, využívá se především k vylepšení vzhledu jizev, u kterých se zkomplikovalo hojení či u jizev, kdy nebylo provedeno dostatečné či správné ošetření rány.