Léčba chorob sítnice

Sítnice a její funkce

Sítnice je jednou z nejdůležitějších částí oka a tvoří vnitřní vrstvu oka. Pokrývá celou dutinovou stranu oční koule až k pupilárnímu okraji duhovky. Svou zevní plochou nasedá na prostřední vrstvu oční stěny a na její vnitřní plochu se přikládá sklivec. Sítnice funguje jako film ve fotoaparátu. Zachycuje obraz a zrakovým nervem jej posílá do zrakových center v mozku. Přestože má sítnice má plochu jen několika cm², její onemocnění jsou jedny z nejzávažnějších chorob v oftalmologii a často vedou ke ztrátě zraku.

Prevence a léčba chorob sítnice

Nezbytnou součástí prevence a případné následné léčby je kvalitní diagnostika. Na našem pracovišti používáme k vyšetření moderní přístroji OCT 3 – Stratus (OCT – Optical Coherence Tomography).

Optická koherentní tomografie je neinvazivní, nekontaktní, transpupilární zobrazovací diagnostická metoda, která umožňuje provést a znázornit řezy sítnicí s vysokou rozlišovací schopností. Používá se především při poruchách sítnice, diagnostice zeleného zákalu, makulárních chorob. Tedy u pacientů s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, závažným dědičným očním onemocněním. Za posledních pár let se stala nepostradatelnou součástí moderních diagnostických postupů v oblasti zadního segmentu očního. Z pohledu pacienta se jedná tedy o nebolestivé, komfortní
a rychlé vyšetření, jehož výsledky jsou takřka okamžitě k dispozici.

Naši specialisté mají mnohaleté zkušenosti s léčbou sítnicových onemocnění.

Oftal kontakt

Navštivte nás na naší oční klinice!

Hledáte více informací? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.