Služby kliniky OFTAL

 

Jsme tu pro Vás

Laserová operace očí - vyplnit dotazník

 

Oftal - kariéra

Oční klinika Oftal Brno má aktuálně zájem doplnit tým na pozici zdravotní sestry.

Máte zájem o práci v moderní oční klinice? Kontaktujte nás.

Tlačítko Více informací

 

Oftal - kontakty
Oftal oční klinika

Nové sady 25, Brno

info@oftal.cz

+420 545 234 565

+420 777 320 474

Kontaktujte nás

Jak se k nám dostat?

Oční klinika Brno, Oftal - Mapka

 

Oftal, oční klinika Brno, Koliště 47 - česká verze polski deutsch Österreich  

 

Operace víček

Jedná se o plastickou operaci víček, která omladí váš vzhled o 5 až 15 let. Zákrok má nejen estetické dopady, ale přináší i zlepšení vidění a rozšíření zorného pole. Provádí se u pokleslých víček, která brání jasnému vidění. Většinou je příčinou stárnutí kůže a ztráta její elasticity. Dochází k převisům kůže, často s prolabujícím tukem. Operace očních víček se provádí převážně na horních víčkách, méně i na víčkách dolních. O nejvhodnějším řešení a možnostech operace se můžete poradit při konzultaci s lékařem – specialistou na plastickou oční chirurgii.

V očním centru Oftal tento zákrok provádí oční chirurg, což přináší pacientovi řadu nesporných výhod:

  • Klasický plastický chirurg používá většinou starou osvědčenou metodu, kdy se odstraní přebytečná kůže víčka a vytvořené tukové váčky pod dolním víčkem „známé pytlíky“ pod očima. Oční chirurga má důkladnější znalost problematiky očních víček, stavby jednotlivých vrstev víčka.
  • Oční chirurg dokáže pečlivým vyšetřením předem minimalizovat případná rizika v souvislosti s neobvyklými komplikacemi.
  • Oční chirurg je schopen ihned reagovat a ošetřit tkáně oka, které plastický chirurg nemá možnost řešit sám (např. eroze rohovky, poškození zevních očních svalů, poškození slzných odvodných cest).
  • Každý z nás je jiný, tato metoda může někomu pomoci, jinému může naopak způsobit problémy. Je důležité dívat se na tuto problematiku i z pohledu dalších aspektů: věk, pohlaví (operace provádíme ženám i mužům), celkový zdravotní stav, chronická oční onemocnění, syndrom suchého oka, problematika onemocnění štítné žlázy a jiné endokrinní poruchy.
  • Kosmetickou operaci víček je třeba provést až při opravdovém kosmeticky viditelném převisu. Oční chirurg lépe stanoví vhodnou dobu zákroku a může provést operaci obou očí najednou.
  • Rovněž v postoperačním období používáme léky a přírodní preparáty, které urychlí hojení, přispívá k výraznému omlazení vzhledu.
  • Důležité jsou i pooperační pravidelné kontroly. Zajistíme dlouhodobé léčení pomocí přírodních preparátů a výplní, které prodlouží efekt klasické operace, doporučíme vhodnou kosmetiku k dalšímu užívání.

[youtube video]

Co je důležité vědět před operací

Pokud pacient užívá dlouhodobě léky ovlivňující krevní srážlivost (Anopyrin, Warfarin, Lawarin...) je nutné po poradě s Vaším praktickým lékařem léky před operací asi týden vysadit. Stejně tak u pacientů s koagulačními poruchami je nutná konzultace s Vaším ošetřujícím lékařem.

Vlastní operace plastiky očních víček

Probíhá v  lokálním znecitlivění speciálními anestetiky snižujícími krvácení. Oční chirurg odstraní přebytečnou kůži. Následně je rána sešita netraumatickým šitím a přelepena. Po zákroku odchází pacient se svým doprovodem domů.

Období po operaci

řasyPo operaci se mohou v prvních dnech vyskytnout otoky a modřiny v oblasti horních i dolních víček. Je vhodné víčka chladit po dobu prvních 2-3 dnů např. chladícími gelovými brýlemi. Tyto nepřikládejte přímo na ránu, ale podkládejte čistým kapesníkem. Nejlépe je chladit s přestávkami, aby nedošlo k prochlazení dutin.
Je vcelku běžné, že jizvičky jsou v průběhu prvních týdnů více narůžovělé a zřetelné.
V prvních dnech po operaci je třeba dodržovat klidový režim. Nejlépe je odpočívat v sedě. Doporučujeme spát s hlavou ve zvýšené poloze. Určitě se vyvarujte pobytu v prašném a infekčním prostředí a ránu nenamáčejte.
Asi po 6-7 dnech je pacient kontrolován a v tomto období se také vytahují stehy. Oční kosmetiku mohou ženy používat až po vytažení stehů. Do práce může jít pacient asi po týdnu od operace. Sportovní a fyzickou  zátěž  doporučujeme až po 3 týdnech.

 

Může Vás zajímat

Základní zásady pro rychlou rekonvalescenci.

Prakticky žádná, v den aplikace je možné se vrátit ke všem běžným denním činnostem, není nutná žádná rekonvalescence. Vhodná doporučení a případná nepodstatná omezení vám sdělí lékař na základě provedené aplikace a jejího rozsahu.

 

 

Oční klinika Oftal Brno na sociálních sítích
Instagram

© 2013 - 2018 Oftal – oční centrum Brno | Všechna práva vyhrazena | info@oftal.cz | tel.: +420 545 234 565 | GSM: +420 777 320 474